Návštěva v Třebušíně a v Křešicích

06.07.2013 21:13

Ve dnech 27. 629.6.2013 navštívil předseda nadace Werner Jentschke a jeho zástupce Peter Bien Třebušín, rodné místo matky předsedy, aby posoudili uskutečněné opravy věže tamního kostela, provedené spolupracovníkem panem Venclem. Bylo konstatováno, že pan Vencl společně se 2 pomocníky odvedl na věži vynikající práci. Věž vypadá jako nově postavená. Všechny trhliny ve zdech byly odstraněny a věž byla na obou opravovaných stranách nově natřena, čímž byla zajištěna větší odolnost.
Představitelé nadace dále navštívili kostel v Křešicích, který byl poškozen nedávnými povodněmi. Místní hasiči odvedli skvělou práci, při níž byla odčerpána povodňová voda, sahající v kostele i mimo něj do výše 2 - 3 m. Snad se podaří připravit každoroční pouť, která se zde koná 15. července. 
Na žádost faráře křešické farnosti schválil předseda nadace financování poměrně nákladného čištění znečištěných vnějších stěn kostela, které dokončí pan Vencl do 15. července. Je třeba ještě popřemýšlet o případných nátěrech povodní poškozených míst na vnějších zdech stejně jako o době provedení.

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode